Polo Snow Masters

Zakopiec właściciel serwisu kumoterki.pl uruchomił serwis związany z Polo Snow Masters w Zakopanem. Tam zamieszczać będziemy zdjęcia, filmy i Wasze opinie o zawodach Polo Snow.

Polo to gra rozgrywana konno na trawie przez dwie, czteroosobowe drużyny, których gracze dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej, białej kuli, wielkości pomarańczy, używając do tego długich kijów tzw. malletów.
Wiele modnych kurortów górskich, organizuje również rozgrywki na śniegu. W meczu na śniegu wszystko wygląda tak samo jak w klasycznych meczach, z wyjątkiem piłki, która siłą rzeczy nie może być biała i zazwyczaj jest jaskrawo pomarańczowa.
Od ponad 20 lat turnieje Polo na śniegu, organizowane najpierw tylko w St.Moritz (stąd szwajcarskie korzenie tego sportu) potem w innych modnych kurortach zimowych (Kitzbuehel, Livigno, Megeve, Aspen, Bariloche), ze względu na swoją estetykę, profil sportowy i ekskluzywny charakter, są jedną z większych atrakcji sezonu zimowego w kurortach narciarskich.
Zakopane jest szóstym miastem na świecie, w którym organizowana jest tak prestiżowa impreza jak Polo Snow Masters. Sezon Polo 2009 otworzy w tym roku absolutnie wyjątkowa impreza. Za sprawą Biura Promocji Zakopanego oraz pana Dariusza Gardenera, w Zakopanem będzie miał miejsce pierwszy w świecie mecz Polo na Śniegu rozgrywany nocą, w świetle reflektorów.

Impreza odbędzie się w dniach 13 – 14 lutego 2009 r., w godz. 16.00 – 19.00 / 20.00 (pierwszego dnia imprezy) oraz 14.30 parada, 17.00 – 22.00 (drugiego dnia), na terenie wybiegu skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi.

Biuro Promocji Zakopanego planuje, że zawody ZAKOPANE POLO SNOW MASTERS 2009 staną się imprezą cykliczną, która na stałe zagości w Zakopanem i odbywać się będzie w trzeci weekend lutego każdego roku.

Informacja z Biura Promocji Zakopane.

Od kumoterek.pl
Możliwem, że będzie to jedyna udana impreza z udziałem koni w sezonie zimowym. Jak narazie z parad gazdowskich, żadna się nie odbyła.

Robert Urbański

Jestem pasjonatem kumoterek jak wy. Ciesze się, że możemy każdego roku wspólnie przezywać emocje na torach kumoterskich. Prowadzę ten serwis od 2008 roku i dziękuje za Wasze wsparcie również dzięki waszym dotacjom.