Nasze informacje się potwierdzają

Jako pierwsi informowaliśmy o możliwym nie organizowaniu kumoterek w roku 2010. Dzisiaj po kilku dniach od naszej zapowiedzi ukazał się artykuł w Gazecie Krakowskiej na ten temat. Napisane tam jest m.in.: " 3 grudnia sąd w Łodzi rozpatrzy apelację górali. Ponad 240 tys. zł i stałej renty żada poszkodowana. Za tydzień będzie wiadomo, czy gmina Zakopane, zakopiański oddział Związku Podhalan i rodzina Stanisława Klusia ze Skrzypnego będą musieli zbierać pieniądze, aby zapłacić kilkadziesiąt tysięcy odszkodowania za wypadek w czasie kumoterskiej gońby w Zakopanem w 2006 r. 3 grudnia ma odbyć się rozprawa w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi na wniosek pozwanych. Jedno jest pewne – w tym roku wielkiego ścigania po śniegu we wszystkich gminach na pewno nie będzie. Strach przed wypadkami i wysokimi odszkodowaniami paraliżuje organizatorów. "

autorami są J. Słowik, Ł. Bobek Cały artykuł możesz przeczytać na stronie gk.pl

Z tego widać, że żadna z gmin może już nie zorganizaować kumoterek. Dokładnie też nie wiadomo czy chodzi o same zawody sańmi czy o wszystkie konkurencje.

Robert Urbański

Jestem pasjonatem kumoterek jak wy. Ciesze się, że możemy każdego roku wspólnie przezywać emocje na torach kumoterskich. Prowadzę ten serwis od 2008 roku i dziękuje za Wasze wsparcie również dzięki waszym dotacjom.