KUMOTERKI odwołane również w Zakopanem

Wydawało się, że brak śniegu to jedyna przeszkoda w rozegraniu kumoterek. Niestety.
ODWOŁANO KUMOTERKI W ZAKOPANEM.
To nie żart.
Poinformował nas Paweł Pełka (TP), dziękujemy. Okazuje się, że wiedziano o tym już wcześniej. Takie to Zakopane jest i niektórzy już wiedzą dlaczego pisaliśmy, że są zaplanowane.
Więcej informacji na stronie Tygodnika.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=3432

pozdrawiamy.
Pozostały nam tylko zawody w Bukowinie Tatrzańskiej.

Robert Urbański

Jestem pasjonatem kumoterek jak wy. Ciesze się, że możemy każdego roku wspólnie przezywać emocje na torach kumoterskich. Prowadzę ten serwis od 2008 roku i dziękuje za Wasze wsparcie również dzięki waszym dotacjom.

13 myśli na temat “KUMOTERKI odwołane również w Zakopanem

 • 14 lutego, 2009 o 6:21 pm
  Permalink

  Dziwnie to na pisane na Tygodniku… to pan prezes Marcin Zubek wcześniej nie wiedział, że za organizację się nie chce brać? Może dlatego nie chce zdradzić nowego miejsca, bo takiego nie ma, a liczy, że za 2tygodnie przyjdzie znów odwilż i po kłopocie.
  Kumoterki zawsze wiążą się z ryzykiem, ale w Szaflarach właśnie ze względów bezpieczeństwa miało ich nie być, ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania i potrafili przygotować imprezę.
  Późno ta informacja, a można by przecież zamiast Zakopanego rozegrać kumoterki w Kościelisku, tam może byłoby więcej CHĘCI.

 • 14 lutego, 2009 o 6:37 pm
  Permalink

  Jeden z naszych kumotrzaków pytał się dlaczego napisaliśmy że są zaplanowane – jeszcze dzisiaj rano. Teraz jest odpowiedź i masz racje. Zakopane to sobie w kulki leci.
  Kościelisko byłoby jak znalazł tymbardziej, że bardzo chcieli.

  Inna informacje otrzymałem , że Bieg Gąsieniców niby jutro ma być i może woleli tamto zorganizować?

 • 14 lutego, 2009 o 6:40 pm
  Permalink

  Szkoda
  No to trudno

 • 14 lutego, 2009 o 6:40 pm
  Permalink

  Miejmy nadzieję, że niedziela następna wypali.

 • 14 lutego, 2009 o 7:12 pm
  Permalink

  a gdzie ma być ten bieg? bo trasa na Górnych Równiach jest zrobiona…….. i o co tu chodzi??

 • 14 lutego, 2009 o 7:18 pm
  Permalink

  aha, z tego co wiem, to pan prezes wziął sobie za dużo obowiązków, organizuje też zawody polo, to może już na zwykłe regionalne zawody kumoterek zabrakło mu “czasu”

 • 14 lutego, 2009 o 8:42 pm
  Permalink

  bieg pod Skocznią tak wynika z informacjiz Urzędu Miasta

 • 14 lutego, 2009 o 11:55 pm
  Permalink

  A co do POLO to faktycznie potrzebne ono w Tatrach, może jeszcze sumo?

 • 15 lutego, 2009 o 11:24 am
  Permalink

  panie adminie

  przykry jest pana powyższy komenatrz. szkoda, ze ludzie tak zle odbierają imprezy jezdziecke. na zachodzie jazda konna jest bardzo popularnym sportem, który wspiera bardzo szerokie grono kibiców. w polsce wiele osob nie rozumie idei jezdziectwa, a kon kojarzy się z broną i kuligiem. pragnę poinformować, ze polo na śniegu jest imprezą odbywającą się w wielu najlepszych na swiecie kurortach narciarskich. w polsce dyscyplina jest bardzo zaniedbana, ale dzieki zapalencom mamy kilku wyśmienitych graczy. uważam ze należy wspierac tą krolewską dyscyplinę. jeżeli jest pan administratorem tej strony, skąd pana niechęć do polo? proszę nie obwiniać całej dyscypliny za to, ze odowlano kumoterki…

  ostatnia impreza polo pod tatrami była pięknym wydarzeniem szeroko komentowanym w swiecie jezdzieckim, choc byl to tylko mecz towarzyski. nawet nie zdaje pan sobie sprawy, ile wysiłku i pieniędzy kosztuje organizacja imprezy jezdzieckiej (nie mowie o kumoterkach, bo to bardziej impreza regionalna niz jezdziecka niestety. inaczej juz sie pzredstawia sprawa prawdziwych skiringowych zawodów, które mogly by byc tu rozgrywane w przyszlosci). gwarantuję, ze w polsce nie ma się z tego ani grosza korzysci.

  serdecznie pozdrawiam kibiców sportów jezdzieckich

 • 15 lutego, 2009 o 12:04 pm
  Permalink

  DanceOfDevotion dziękuje za komentarz.
  Prawda jest, że twoja znajomość koni, dyscyplin i wszystkiego co jest z tym związane dla mnie nieosiągalna.
  Przyznaję, że mój komenatrz jest trochę przesadzony. Nie neguje ani Polo, ani jazdy konnej, która nie tylko jest piękna, ale ma moc leczenia i ktoś kto kocha konie wie jaka więź potrafi się wytworzyć między człowiekiem i zwierzęciem.
  Przesadziłem. Przepraszam.

  Utrzymuje jednak podobnie jak inni użytkownicy, że odwołanie kumoterek nastąpiło tylko dlatego, że podchodzi się do tego niedbale. Zakopane mogło się nie zgłaszać, ale nie, bo nasi chcą wszędzie i wszystko złapać.

  Jeśli planowało się Bieg Gąsieniców, Polo dużo wcześniej to powinno dać się spokój z innymi imprezami.
  Żałuje, że grypa mnie dopadła bo sam chętnie zobaczyłbym polo pod Giewontem.

  Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za zle ujęcie tematu.

 • 15 lutego, 2009 o 5:39 pm
  Permalink

  alez ja nie prosilam o ocenę znajomosci tematu. ja tylko sygnalizuję, ze internet to jest opiniotwórcze narzędzie, ktoś moze zrozumiec ze to przez polo nie odbyly sie kumoterki. a to nie prawda. w sumie, to tak naprawdę, od początku wiedziano, ze ta impreza nie ma szans sie odbyc. chodzi tu o nieprzyjemnosci jakie poniesli organizatorzy z powodu wypadku kilka lat temu. a to, ze jednak wydarzenie znalazlo sie w kalendarzu, moglo byc spowodowane brakiem porozumienia pomiedzy organizatorami, albo nadzieją, ze moze sie uda. nie wiem, lecz postaram się dowiedziec. w kazdym razie byc moze do zobaczenia w bukowinie, jesli tylko czas mi pozwoli

 • 15 lutego, 2009 o 6:21 pm
  Permalink

  Cytuje ” sumie, to tak naprawdę, od początku wiedziano, ze ta impreza nie ma szans sie odbyc”
  I nam właśnie o to chodziło w komentowaniu.
  Masz rację, że chcieli ale byli pełni obaw. Kto by nie był. Wyszło jak wyszło. Może za rok Zakopane stanie na wysokości zadania.

 • 15 lutego, 2009 o 6:29 pm
  Permalink

  nie napisalam ze chcieli, ale byli pelni obaw. napisalam, ze mozliwe ze nie doszło do porozumienia wsrod organizatorów (np. zwiazek podhalan kontra pan prezes kontra miasto zakopane), jedni z nich byli pzrekonani ze sie uda, reszta od początku byla na nie i nie przedsięwziela się organizacji. ale to moje domysly- jak się dowiem to postaram się pzrekazac informacje tu lub do admina. ja juz jesienią słyszalam, ze kumoterek w zakopanem nie bedzie.

Komentarze są wyłączone.